Jaunumi

Informatīvi par iesiešanas veidiem!

IMG_8305.jpg

Lai gan arvien vairāk informācijas var atrast digitālajā pasaulē, iesiešana ar rokām joprojām ir aktuāla. Pastāv 4. populārākie iesiešanas veidi: cietais sējums; mīkstais sējums; iesiešana spirālē un skavošana. Šajā rakstā informēsim par tiem, lai varat izvelēties sev piemērotāko.

1. Cietais sējums.

Cietajā sējumā bloks tiek ielīmēts kartona vākos, kas aplīmēts ar nodrukātu vāka materiālu (papīru, audumu, ādu u.c.). Parasti materiāls tiek pārklāts ar aizsargkārtu, kas to pasargā no mitruma un netīrumiem. Cietā sējuma vāki iespējami visdažādākajās variācijās, ar personalizētu dizainu, materiālu u.tml. Bloks var būt gan līmēts, gan šūts ar diegiem, turklāt tā biezuma iespējas ir ļoti plašas.

Mūsu tipogrāfija piedāvā arī individuālu grāmatu iesiešanu mazās tirāžās. Grāmatas iesiešana ar roku ir laikietilpīgs un salīdzinoši dārgs darbs, tādēļ maz pieprasīts. Lielākoties šādā grāmatā var iesiet diplomdarbu vai individuālu grāmatu. Ja gribēsiet izveidot grāmatu, kuru paturēt sev vai uzdāvināt draugiem vai ģimenei, ekskluzīva grāmata cietajos vākos būs iespaidīga dāvana, ar kādu varēsiet lepoties.

2. Mīkstais sējums.

Iesienot, mīkstajā sējumā, vākiem netiek izmantots kartons – vāks ir tikai nedaudz biezāks par iekšlapām. Šo sējumu iespējams izgatavot ātrāk, kas uzskatāma par vienu no mīkstā sējuma lielākajam priekšrocībām, jo ļauj īsā laikā uztaisīt lielāku tirāžu par mazākām izmaksām. Mīkstais sējums pārsvarā tiek izmantots informatīva satura iesiešanai, prezentācijas materiāliem un mācību grāmatām. Atšķirībā no cietā sējuma, šī tipa grāmata būs vieglāka pēc svara.

Līmējot tiek izmantota termolīme, kas līmēšanas procesā tiek sakarsēta un maksimāli stingri sastiprina lapas. Lai līmes saķere būtu stiprāka, mūsu iekārta lapu bloku iefrēzē. Bloks tiek ielīmēts vākā un atstāts atdzist un salipt, pirms to apgriež vēlamajos izmēros.

Mīkstais sējums parasti tiek līmēts – šūšanu ar diegiem izmanto reti, īpaši, ja tirāža ir lielāka par, teiksim, 5 eksemplāriem. Šūšana ar diegiem tiek rekomendēta, ja bloks paredzēts biezs, jo, regulāri šķirstot biezu grāmatu, līmētās lapas var atdalīties.

3. Iesiešana spirālē.

Metāla vai plastmasas spirāles izmantošana ir ātrākais sējuma sastiprināšanas veids, turklāt bloka biezums var būt ļoti dažāds – ir pieejamas dažāda lieluma spirāles. Šādi iesieta bloka lietošana ir ļoti ērta, jo lapas var pāršķirt par 360 grādiem. Materiāla aizsardzībai un papildus noformēšanai var izvēlēties plastikāta vākus, kā arī apdrukāto vāku pārklāt ar laminātu.

Šādā veidā ērti iesiet instrukcijas, dažādus izdales materiālus, dokumentus u.c.

4. Skavots sējums.

Skavots vai brošūrtipa sējums paredzēts brošūrām ar nelielu lapu skaitu. Grāmatas/brošūras bloks ar vāku vai bez tā tiek saskavots ar 1–3 skavām un apgriezts. Šis sējuma veids ir lēts un videi draudzīgs. Šo metodi var izmantot mācību un uzskates materiāliem, kladēm, plānām brošūrām u.c. Izgatavošana (atkarībā no lapu materiāla un biezuma) ir vienkārša un ātra.

Skavošana iespējama 2 veidos: burtnīcas tipa un bloka tipa, kad bloks saskavots plakaniskā veidā.

Uzņēmums Dizains un Druka piedāvā visus četrus iesiešanas veidus. Izvēlieties sev ērtāko un piemērotāko, un mēs konsultēsim Jūs par dizainu, materiāliem un drukas iespējām.