Jaunumi

Sietspiede – iespēja radoši izpausties

selkografija.jpg

Trafareta druka ir grafisko attēlu, teksta vai dizaina attēlošana uz kāda materiāla izmantojot trafaretu. Caur trafaretu krāsa nonāk nepieciešamajās vietās, un pārējais laukums tiek aizklāts ar krāsas necaurlaidīgu slāni.

 

Sietspiede ir trafaretdrukas paveids, kurš izmanto auduma vai metāla sietu, kas uzstiepts uz rāmja. Lietotās formas var būt gan izgrieztas, gan zīmētas un tās iespējams izgatavot gan manuāli, gan fotomehāniski. Tā ir iespēja radīt radošus un saistošus dizaina risinājumus uz gandrīz jebkura materiāla. Ir trīs sietspiedes metodes: manuāli, pusautomātiski vai automātiski.

 

Kad izvēlēties izmantot sietspiedes druku? Tā ir iespēja papildināt jau gatavu produktu ar īpašu dizaina elementu. Ir iespējams izmantot sietspiedi uz dažāda materiāla produktiem, ne tikai uz papīra un kartona, bet arī uz stikla, koka, metāla, tekstila un citiem. Ja tiek izmantota piemērota krāsa, tad neviens no šiem materiāliem nerada šķēršļus apdrukas iespējām.

 

Varbūt vēlies, lai krāsa īpaši izceltos? Tad sietspiede būs vispiemērotākais risinājums. Pirmkārt, ar trafaretdruku iespējams panākt daudz spīdīgāku un piesātinātāku krāsas toni, nekā ofeseta drukā. Otrkārt, jau pašas krāsas uzklāšanas process atšķiras no ofesta un digitālās drukas. Trafaretdrukas procesa dēļ ir iespējams iegūt biezu krāsas slāni. Ja ofseta drukā krāsas slānis ir 1-2mkm, tad ar sietspiedes tehnoloģiju var iegūt krāsas slāni no 8mkm līdz 1000mkm un pat vēl vairāk!

 

Specefekti! Vēlies piešķirt odziņu savam produktam? Arī tad sietspiede ir tas, kas nepieciešams! Tā ir iespēja radīt nestandarta dizainu gan ar apjomdruku vai spīdumiņiem, gan ar gumijas vai samta imitācijām un citiem risinājumiem.

 

Krāsas noturība. Trafareta drukas izmantošana rada noturīgu rezultātu. Krāsu arī iespējams izvēlēties visatbilstošāko nepieciešamībai un radīt aizsargpārklājumu pret UV stariem, skrāpējumiem un mitrumu. Šo tehniku lieto, lai radītu produktu dizainu produktiem, kuri paredzēti atkārtotai lietošanai, piemēram, krūzes, krekli, plakāti vai baneri, un krāsa būtu izturīga un noturīga. Sietspiede būs arī vislabākā izvēlē, ja vēlaties apdrukāt priekšmetu ar tumšu fonu. Tādā gadījumā sietspiedes radītās krāsas būs viskošākās un radīs visefektīvāko kopskatu.

 

Izmanto atkārtoti. Kad ir radīts trafarets, tad to viegli var lietot atkārtoti. Tāpēc, piemēram, ja vēlies izmantot savas kompānijas logo uz prezentreklāmas materiāliem, to iespējams drukāt gan uz t-kreliem un auduma maisiņiem, gan uz plakātiem un baneriem.

 

Ja vēlies radīt košus un saistošus produktus, izmantojot sietspiedes tehniku, tad SIA “Dizains un Druka” palīdzēs realizēt šo ieceri. Mūsu profesionalitāte un darba kvalitāte garantē vislabākos rezultātus un produkta atbilstību jūsu vēlmēm!