Jaunumi

Tehniskā dokumentācija- nepieciešama dažādās industrijās!

Kas ir tehniskā dokumentācija?

Tehniskā dokumentācija ir tehniskās rakstīšans produkts, kas attiecas uz dažādiem dokumentiem, kas saistīti ar datiem un informāciju; tas satur detaļas par tehnisku produktu, kurš tiek radīts vai jau tiek lietots. Tas var būt lietots tiešsaistē vai izdrukāts. Drukājot šo produktu, svarīga augsta kvalitāte un precizitāte. Tehnisko dokumentāciju izmanto dažādās industrijās- inženierijā, medicīnā, IT uc.

Lielākā daļa cilvēku uzskata, ka dokumentācija ir lieli teksta gabali, ko saprot un var izlasīt jebkurš cilvēks bez attiecīgas izglītības, bet tā nav patiesība. Mūsdienās dokumentācija ir kas vairāk kā teksts, šobrīd tajā ietilpst video, ekrānšāviņi, tabulas, diagramas un citi vizuāli materiāli, kas attēlo lietošanas instrukcijas un pamācības.

 

Vai kāds lasa tehnisko dokumentāciju?

Par spīti uzskatam, ka neviens nelasa tehnisko dokumentāciju, instrukcijas ir noderīgas, un cilvēki tās lasa. Protams, neviens nelasa lietošanas instrukciju TV līdz brīdim, kad kaut kas noiet greizi, bet profesionālā sfērā tas tā nenotiek.
Kā jau minēts iepriekš, dokumentāciju izmanto dažādās sfērās, piemēram, medicīnā, celtniecībā. Ņemot vērā tehnoloģiju attīstību, dažādās sfērās ir jaunas ierīces ar pavadošo dokumentāciju. Nozaru darbinieki lasa šīs instrukcijas pirms darbības uzsākšanas.

 

Tehniskās dokumentācijas piemēri:

  • Tehniskās apkopes un ekspluatācijas pamācības;
  • Ražošanas procesu un procedūru apraksti;
  • Automatizētu sistēmu koncepta apraksts, skices, rasējumi, tehniski projekti uc.

 

Tā kā tehniskās dokumentācijas saturam ir kritiska nozīme veiksmīgai un drošai darbības veikšanai, tai jābūt augstā kvalitātē. Drukājot šāda veida produkciju, nepieciešams izmantot labākās un jaunākās tehnoloģijas, lai produkts būtu kvalitatīvs gan lieformāta drukā, gan mazākos izmēros. Uzņēmums SIA “Dizains un Druka” nodrošina augstu kvalitāti, ātru termiņu izpildi un garantiju visiem saviem produktiem. Tāpat procesā tiek izmantotas inovatīvas un kvalitatīvas tehnoloģijas. Vairāk par poligrāfijas pakalpojumiem šeit!