Jaunumi

5 ieteikumi, lai izveidotu lielisku fotofgrāmatu

FotoAlbums_A4_3AA.jpg

Tavi skaistākie dzīves momenti jau ir iemūžināti, un tagad atliek vieglākā daļa - dalīties tajos ar sev tuvajiem. Fotogrāmata ir lielisks veids, kā saglabāt iemūžinātās atmiņas un notikumus, kā arī pārvērst tos skaistos stāstos. Uzņemot fotoattēlus, ikviens saprot, cik svarīga ir kompozīcija, un to pašu vajadzētu paturēt prātā, veidojot savu fotogrāmatu.

Šeit ir 5 padomi kā izveidot lielisku fotogrāmatu:

1. Izvēlies atbilstošos fotoattēlus. 
Sagatavojot fotogrāmatu, ir svarīgi rūpīgi izvēlēties fotoattēlus. Rodas vēlme iekļaut visus savus labākos darbus, tomēr jāpatur prātā, ka fotoattēliem jābūt ritmiskiem, lai tie spētu stāstīt stāstu. Sākumā izvēlies visus fotoattēlus, kuri Tev patīk, un tad atsijā, ņemot vērā foto kvalitāti. Atceries, ja fotoattēls nav fokusēts, to palielinot un izdrukājot, fotoattēls grāmatā būs neskaidrs.  
Ja fotogrāmatā iekļauj tikai labākos fotoattēlus, tad, iespējams, pašai grāmatai trūks daudz fona. Ir svarīgi izveidot kontekstu spēcīgiem fotoattēliem, iekļaujot tos, kurus vari uzskatīt par nedaudz vājākiem fotoattēliem (kvalitatīviem).  Nevajadzētu iekļaut jebko un visu. Ir jāizvēlas pareizi un kritiski jāizvērtē topošā fotogrāmata. 
 
2. Stāsti stāstu ar fotogrāmatu.
Vai tās būtu kāzas, dzimšanas dienu svinības vai ballītes ar draugiem, ikvienam notikumam ir sava secība un tāda pati jāattēlo arī grāmatā. Sagrupē savus attēlus hronoloģiski, tematiski vai ģeogrāfiski. Pat izteiksmīgām un mākslinieciskām fotogrāmatām foto secība spēlē ievērojamu lomu.  
Attēlu ievietošana hronoloģiskā secībā vai fotoattēlu grāmatas sakārtošana pēc stāstījuma vai  tematiem ir lielisks veids, kā nepazaudēt sava “lasītāja” uzmanību. 
 
 
3.  Izveido savas fotogrāmatas vāku pats.
Attēls, kuru izvēlēsies ievietot grāmatas priekšpusē, būs pirmais, kuru pamanīs ikviens fotogrāmatas lasītājs. Izvēlies kvalitatīvu bildi, kura liekas saistoša, lai rastos vēlme redzēt vēl vairāk. Ja vari, atrodi attēlu, kas vispilnīgāk atspoguļo grāmatas tēmu, lai no pirmā acu uzmetiena būtu skaidrs, par ko ir fotogrāmata. 
Fotoattēli pa visu vāku ir lieliski. Tie gan izskatās labi, gan arī uz tiem ir iespējams pievienot tekstu. Izvēloties fotoattēlus kā fotogrāmatas vākus, pati grāmata būs arī vieglāk tīrāma, nekā, ja tā tiks iesieta nestandarta vākos, ar auduma pārklājumu. 
 
 
4. Izdomā, vai vēlies pievienot tekstu. 
Ne vienmēr fotogrāmatā ir jāpievieno arī teksts, tomēr to var darīt, ja rodas sajūta, ka tas dos, ko tādu, ko fotogrāfija vēl nepiedāvā. Kā piemēram, var rakstīt fotogrāfijas vietu, datumu, nosaukumu, informāciju par notikumu, drukas veidu vai pievienot sev vēlamu citātu. Nevajadzētu atkārot to, kas jau ir redzams fotoattēlā. 
Ja nolem lietot tekstu savā fotogrāmatā, tad to nevajadzētu pievienot jebkurā vietā, kur atrodas brīvs laukums. Tekstam jāiekļaujas izkārtojumā, ar vienotu fontu visā grāmatā, kurš piestāvētu fotogrāmatas stilam. Tekstu ir iespējams pievienot jebkurā vietā lapā, tik pat labi to var likt arī uz fotoattēliem, ja tas stilistiski izskatīsies labāk. 
 
5. Dažādo fotogrāmatu lapu izkārtojumus.
Sākumā apsver, vai vēlēsies, lai fotoattēli būtu pa visu lapu vai arī ap tiem būs apmales. Ja izvēlies attēlu pa visu lapu, tad pārliecinies, ka fotoattēls tiek pagarināts, un tas nedaudz pārsniedz lapas malu, lai mirklī, kad fotogrāmata tiek griezta, nepaliek balta apmale. Ja izvēlies atstāt apmales, tad svarīgākais, par ko jāpadomā, cik lielas tās būs.  
Ja ir paredzēts veidot portfolio, tad, iespējams, vislabākais variants lapu izkārtojumā būs pa vienam fotoattēlam katrā fotogrāmatas lapā, kas liekas saprotami, tāda tipa grāmatām. Ja ir paredzēts veidot fotogrāmatu pasākumiem vai notikumiem, visticamāk lapu izkārtojumi būs dažādi un vienā lapaspusē būs vairāk kā viena fotogrāfija. Centies dažādot savas fotogrāmatas lapas, lai lasītājam nebūtu garlaicīgi. Vienu izkārtojumu var lietot vairāk kā vienu reizi, bet tad to pielieto dažādās vietās visā fotogrāmatā. Fotogrāmatu izkārtojumiem ir nebeidzamas iespējas un variācijas. Mainot izkārtojumu, tiek piesaistīta fotogrāmatas lasītāja uzmanība. 

 

Izveido savu fotogrāmatu kopā ar “Dizains un druka”. Mūsu profesionālie dizaineri izveidos Tev vēlamo fotogrāmatas dizainu un varēsi to saņemt maksimāli  ātrā termiņā. Vairāk informācijas par piedāvāto pakalpojumu lasi: https://ej.uz/foto_gramata vai sazinies ar mums un atbildēsim uz visiem jautājumiem.

Jūsu Dizains un Druka.
+371 27863280
info@tipografijas.lv
http://www.tipografijas.lv/