Jaunumi

5 lietas, ko ņemt vērā pirms izstrādāt uzņēmuma logotipu.

logotipa_izstrade_tipografijas_poligrafijas_pakalpojumi.jpg

Logotips ir vairāk kā tikai simbols, tas attēlo zīmola vērtības un rada tā vizuālo identitāti. 
Tā izstrādāšana ir viens no pirmajiem soļiem uzņēmuma izveidošanā, un ar tā palīdzību uzņēmums veidos savu tēlu. Logotips tiks attēlots gan uz bukletiem un vizītkartēm, gan tīmekļa vietnēs, sociālo tīklu kontos, un daudziem citiem mārketinga materiāliem.
Ir daži ļoti svarīgi aspekti, kuri jāņem vērā pirms izstrādāt uzņēmuma logotipu, lai to būtu iespējams izmantot kā mārketinga instrumentu, un tas radītu zīmola identitāti. 

Šeit ir daži padomi, kurus vajadzētu apsvērt jebkuram dizainerim vai klientam pirms izstrādāt uzņēmuma logotipu:


1. Izpētīt un analizēt biznesa vajadzības un mērķus:
Ja logotips tiks radīts klientam, svarīgi ir izpētīt un izprast viņa biznesu. Kādas vērtības uzņēmums pārstāv un kādu ziņu vēlas nodot saviem patērētājiem. Kādi būs pareizie elementi un krāsas? Jāsāk ar to, ka tiek noskaidrots, ko uzņēmums pārdod un kas ir tā klienti. Kad ir noskaidrota atbilstošā informācija, ir daudz vieglāk izvēlēties pareizās krāsas, formas, burtus, līnijas un simbolus. Un tad var sākties ceļš uz kompānijas logotipa izstrādi. 
Vienmēr svarīgi apdomāt uzņēmuma vēsturi, kas, iespējams, piešķirtu logotipam īpašu odziņu. Kā piemēram, uzņēmuma McDonald’s slavenā zelta arka, kura tiek attēlota logotipā M burta formā, bijusi vienā no pirmajiem McDonald`s restorāniem, piešķirot logotipam īpašu nozīmi. Ja vēlaties saistīt logo ar sava uzņēmum vēsturi, svarīgi apdomāt – kurš uzņēmumu izveidoja, un kad tas tika darīts. Varbūt arhitektūrā vai uzņēmuma īpašniekam bija kāds savdabīgs elements, kurš spētu veidot tēlu un stāstīt stāstu. 

2. Neatdarini populāros zīmolus:
Lai arī ir svarīgi sekot jaunumiem, modei un aktualitātēm dizainu jomā, jāatceras, ka dizains, kurš ir populārs šobrīd, tāds nebūs pēc kāda laika. Krāsu, formu un fontu mode mainās. Labāk ir izveidot savu unikālo dizainu, kurā būs uzņēmuma īpašās vērtības, padomājiet par to, ko neviens cits nedara. Dizaina tendences nāk un iet, dažas no tām ir periodiskas un ar laiku atkal atgriežas, un, lai cik vilinoši tās izskatītos pašlaik, pārsvarā no tām vajadzētu izvairīties. Mēs palīdzēsim izraudzīties Tavam uzņēmuma atbilstošu dizainu, šeit apskatāmi daži piemēri.  

3. Sākumā izstrādā uzņēmuma logotipu melnbaltu:
Izvēlēties pareizo krāsu paleti var būt ļoti sarežģīti, īpaši dizaina izstrādes sākumposmā. Krāsu izvēles iespējas ir neierobežotas. Tādējādi, labāk būtu izstrādāt savu dizainu melnbaltu un tad pievienot krāsas. Uzņēmuma logotipa dizainam ir jābūt vienlīdz iespaidīgam- gan krāsainam, gan melnbaltam. Jāatceras, ka logo noteiktos apstākļos var tikt drukāts melnbalts, kā piemēram, drukājot uzņēmuma logotipu avīzēs. 

4. Pievērsiet uzmanību logotipa izmēriem:
Izstrādājot uzņēmuma logotipu, liela nozīme ir logotipa mērogam. Logotips tiks likts gan uz reklāmas stendiem, plakātiem, vizītkartēm, gan sociālajos tīklos, avīzēs un banneros. Mērogs nosaka, vai dizains pielāgojas un mainās dažādos izmēros un orientācijās. 
Lai logotips derētu visiem tradicionālā un digitālā mārketinga aspektiem, jāpārliecinās, ka tas izskatās labi visos iespējamajos formātos. Tādēļ Jums jātestē savs logotips gan maza, gan liela mēroga formātā. Noderīgi ir arī izveidot vairākas logotipa versijas, kuras būtu paredzētas dažādiem izmantošanas gadījumiem. 

5. Vienkāršība un proporcionalitāte:
Vienkārši un viegli saprotami logotipi bieži ir efektīvāki nekā pārsātinātie ar daudzām detaļām. Jo vienkāršāks būs logo, jo vieglāk tam būs sasniegt (zelta griezumu). Tas ir matemātisks lielums, kurš tiek izmantots arī mākslā, padarot darbus līdzsvarā un proporcionālus. Mūsdienās savos logotipos to izmanto tādi zīmoli kā Pepsi, Toyota un Disney. 
Saglabājiet tikai tās krāsas, formas, līnijas, simbolus un fontus, kas ir pietiekami ziņojuma nodošanai. Saprotiet, ka mazāk ir vairāk. Jo vairāk elementu pievienojat savam logotipam, jo sarežģītāks tas kļūst.

Ir nozīmīgi nonākt patērētāju acu priekšā, un to būs iespējams panākt, kad Jūsu uzņēmuma logotipam būs ievērojams dizains, kas izceļas. Tirgū ir tūkstošiem uzņēmumu, kas piesaista klientu uzmanību. Bet veiksmīgs uzņēmums ir tas, kurš pats sev ir izveidojis unikālu identitāti. Jūsu logotips tiks drukāts uz katru Jūsu produktu vai pakalpojumu. Tādējādi uzņēmuma logotips kļūs par uzņēmuma seju. Mēs palīdzēsim izstrādāt Jūsu uzņēmumam atbilstošu logotipu, vairāk informācijas šeit!

 

Tipografijas.lv, dizainsundruka.lv
Mob. Tālr.: +371 27863280
E-pasts: info@tipografijas.lv