Jaunumi

6 ieteikumi, ko ņemt vērā, veidojot savu vizītkarti

dizainsundruka_vizitkarte_poligrafijas_pakalpojumi.jpg
Vizītkarte ir viens no būtiskākajiem mārketinga trikiem, kurš palīdzēs uzturēt attiecības ar potenciālajiem klientiem, apmeklējot konferences vai piedaloties tīklošanās pasākumos. Tad kā pārliecināties, ka vizītkarte atspoguļos tās īpašnieku vislabākajā iespējamajā veidā?
 
Kā izveidot lielisku vizītkarti: 
 
1. Izvēlies atbilstošu formu un izmēru:
Pirms izstrādā savu vizītkarti svarīgi ir zināt, kādu izmēru un orientāciju vēlies. Standarta vizītkartes lielums ir 90×50 mm. Tās izmēri ietekmēs gan teksta lielumu, gan iekļaujamās informācijas daudzumu. Horizontālas taisnstūrveida vizītkartes ir cilvēkiem vispazīstamākās, vertikālās ne tik izplatītas, taču tās var izmantot, lai atšķirtos no konkurentiem. Izvēloties vizītkartes formu un izmēru, ņemiet vērā sava biznesa būtību un kādu priekšstatu tas par sevi rada – vairāk tradicionāls un pazīstams vai netradicionāls un drosmīgs. 
 
2. Izvēlies atbilstošu dizainu:
Pareizi izstrādāta vizītkarte atgādina cilvēkiem par pirmo tikšanos un mudina tos, kurus interesē jūsu produkti vai pakalpojumi, sazināties vai apmeklēt jūsu vietni, lai iegūtu vairāk informācijas. Izvēlies krāsas un dizaina elementus, kuri asociējas ar biznesa sfēru, lai padarītu vizītkarti viegli atpazīstamu. Nozīmīgi ir izvēlēties pareizo apdari un papīru, tas var ļaut klientam saprast, vai uzņēmums ir vislētākais risinājums vai arī piedāvā augstāka līmeņa pakalpojumu. Izvēlētais materiāls var arī norādīt, vai esat jauns un jautrs vai pieredzējis uzņēmums, kurš darbojas jau gadiem ilgi. 
 
3. Izmanto netradicionāli materiālu:
Lielākā daļa vizītkaršu ir iespiestas uz papīra. Tā ir visizdevīgākā vizītkaršu drukāšanas tehnika. Ja vēlies būt nedaudz radošāks, vari drukāt uz savādākiem materiāliem, kā piemēram, uz caurspīdīgas plastmasas, koka, metāla vai magnēta. Ņem vērā, ka vizītkartēm jābūt pārnēsājamām un viegli ieliekamām kabatā. Esi radošs, atceries par savām biznesa vērtībām, izcelies konkurentu starpā. 
 
4. Atceries dizaina pamatprincipus:
Tas, iespējams, ir acīmredzami, tomēr svarīgi atcerēties, ka vizītkartes ir drukas materiāls, tāpēc uz to attiecas papīra dizaina pamatprincipi:
• Nelieciet tekstu un elementus tuvāk kā 5mm no vizītkartes malas, jo griežot papīru, to var nogriezt jebkurā vietā 5mm ietvaros.
• Lai novērstu vizītkartei baltas apmales, pagariniet visus fona elementus un krāsas līdz papīra galam;
• Neliec tekstu un elementus tuvāk kā 3-5mm no griešanas līnijas. 
Apskati pareizo dizaina pamatprincipu šeit!
 
5. Pārliecinies, ka Tavi kontaktinformācijas dati ir viegli saprotami:
Kontaktinformācijas secību ir svarīgi apsvērt. Klasisks teksta izkārtojums ir šāds:
• Kompānijas nosaukums;
• Vārds, Uzvārds;
• Profesijas nosaukums;
• Kontakti (e-pasts, telefona nr., sociālie mēdiji u.c.)
Kontaktinformāciju parasti izlīdzina pa labi, pa kreisi vai centrā. Ja ir vēlamāka sazināšanās metode (pa telefonu vai e-pastu), to var izcelt ar lielākiem burtiem vai pamanāmākā izvietojumā. Atceries, ka mazāk ir vairāk. Vizītkartei jābūt viegli saprotamai jebkuram, kurš to saņem. Radi tīru un sakoptu priekšstatu. 
 
6. Piešķir savai vizītkartei papildus lietojumu:
Izmanto vizītkartes otru pusi, lai atgādinātu par tikšanos vai padarīt to izdevīgāku klientam. Uzliec kalendāru ar izceltiem svarīgiem datumiem, atkarībā no tā, ko tavs bizness piedāvā klientam. Uzliec parastu kodu vai QR kodu, kurš aizvedīs uz īpašu piedāvājumu, pievieno karti, pievieno savu bildi vai fotoattēlu, kurš atspoguļo, ko uzņēmumam svarīgu, vari pievienot labas atsauksmes, īpaši no kāda pazīstama cilvēka nozarē, pievieno kuponu, padari to par magnētu – jebko, kas palīdzēs atcerēties par uzņēmumu. Esi radošs!
 
Pirms vizītkartes drukāšanas, pārbaudi to 3x. Vizītkartē kontaktinformācijai jābūt saprotamai, pareizrakstībai pareizai un fontam salasāmam. Izmanto šos padomus, lai radītu perfektu vizītkarti, kas atbilstu tieši tavam biznesam. Ja pietrūkst idejas, veidojot savu vizītkarti, griezies pie profesionāļa, kuram vienmēr būs kādas pāris, ar kurām dalīties. 
 
tipografijas.lv, dizainsundruka.lv
Mob. Tālr.: +371 27863280
E-pasts: info@tipografijas.lv