Jaunumi

Kā sagatavot projektu drukai?

cmyk-calibration-element-collection_23-2147933630.jpg

Ko nozīmē pirmsdrukas sagatavošana? Tas ir vesels posms drukāšanas procesā, kas ietver tādas darbības kā teksta un attēlu apstrāde, krāsu iedalījums, izdevuma sleju maketēšana un izkārtošana uz dukloksnes, un citas darbības, kas saistītas ar dizainu un sagatavošanu drukas procesam.

Pirmkārt, dizaina izstrāde. Šis ir pirmais solis, kas ir ļoti svarīgs, lai radītu produktu, kas kalpos tam paredzētajai funkcijai un lai piesaistītu klientu. Ir jārada vienots kopējais izskats, jārada grafiskie elementi un jāparūpējas par satura izkārtošanu uz lapas.

Oriģinālu skenēšana ir posms, kurā attēli tiek skenēti, lai tos pārveidotu digitālā formātā. Piemēram, oriģināli zīmējumi vai fotogrāfijas. Pēc tam notiek fotogrāfiju apstrāde. Notiek retušēšana, krāsu korekcija, lai tās izskatītos tāpat arī printētā formātā, un fotomontāža.

Makets poligrāfijā ir paraugs izdevuma sleju maketēšanai un montāžai  ar sleju izklājumu uz iespiedloksnes. Maketēšanas process iekļauj izdevuma lapu veidošanas procesu. Šajā posmā ir jāpievērš uzmanība kompozīcijas kopskatam, lai elementi papildinātu viens otru, nepārklātos, un būtu viegli pārskatāmi. Īpaši smalki jānoformē visas pārlaides un griezuma līnijas, kā arī jāpielāgo visi elementi nepieciešamajam izmēram.

Noteikti jāpievērš uzmanība tam, lai maketēšana būtu tehniski atbilstoša izvēlētajai poligrāfijas produkcijai. Noformējumu var izstrādāt dizainers vai arī maketētājs un gala rezultātā tiks radīts fails, kurš būs derīgs jebkādai poligrāfijas produkcijai, logotipam vai web saturam. Respektīvi, šajā posmā visiem attēliem ir atbilstoša izšķirtspēja, izkārtojums ir pārskatāms un piemērots, kā arī failā ir piemērotas CMYK atbilstošas krāsas.

Kad makets ir izveidots un klients to ir apstiprinājis, var sākt iespiedformu izveidošanu. Ja ir izvēlēta digitālā druka, tad šo posmu var izlaist. Taču, ofseta drukas gadījumā ir nepieciešams izveidot iespiedformas, kuras tiks lietotas, lai krāsu uzspiestu uz izvēlētā materiāla. Ofseta druka ir izplatīts un izdevīgs drukas veids lielās tirāžās, un tas ir bijis zelta standarts tipogrāfijas industrijā jau ilgāk kā gadsimtu.

Drukas laikā notiek kvalitātes kontrole, lai vēlreiz pārliecinātos par produkta atbilstību visiem kvalitātes standartiem. Un pēc tam jau sākas pēcdrukas apstrāde, kuras laikā produkts tiek salikts kopā, tiek uzlabots tā ārējais izskats, izturība un tiek veiktas papildus manipulācijas atbilstoši klienta prasībām.

Jebkurā gadījumā, gala rezultāts ir ļoti atkarīgs no tā, cik labi tiks veikts pirmsdrukas sagatavošanas process. Ja attēla fails tiek drukāts ar zemu izšķirtspēju, vai arī teksts nav izkārtots atbilstoši griezuma līnijām, arī gala rezultāts nebūs apmierinošs. Tāpēc visgudrāk šo darbu uzticēt SIA “Dizains un Druka” profesionāļiem, kuri parūpēsies, lai tava vīzija kļūtu par realitāti! Piedāvājam visa veida poligrāfijas pakalpojumus, kā arī poligrāfijas dizaina un maketa izveidi!