Jaunumi

Ieteikumi grāmatas un žurnāla izdošanā!

Dizains_un_druka_Gramatzimes_01.png

Grāmatas un žurnāli ir viens no poligrāfiskās  produkcijas veidiem, kas var būt gan periodisks, gan neperiodisks izdevums ar dažāda veida rakstītu informāciju, grafiku, attēliem un ilustrācijām. Grāmatu iespiešana var būt gan personīgam vajadzībām mazās tirāžās, gan arī lielākos apjomos. Ja tev jau ir grāmata vai žurnāls, kuru esi gatavs iegūt taustāmā formātā, apskati šos ieteikumus pirms pasūtījuma veikšanas!

Pirmkārt, vajadzēs izveidot drukai paredzētu maketu. Atkarībā no grāmatas biezuma, mērķa un tā, vai ir attēli, atšķirsies drukas veids. Piemēram, žurnālā vai bērnu ilustrāciju grāmatās ļoti svarīga ir attēlu kvalitāte un lai krāsas būtu spožas un pamanāmas. Savukārt, darba burtnīcas drukas gadījumā, vajadzētu izmantot papīru, uz kura ir patīkami un viegli rakstīt. Parasti romānos un novelēs nav nepieciešams izmantot krāsainus attēlus, taču, piemēram, bilžu grāmatās par dizainu, modi vai fotografēšanu, attēlam jābūt visaugstākajā kvalitātē.

Maketa izstrādes procesā tiek pielāgotas bildes, grafiskie elementi un teksts griezuma līnijām. Šajā posmā lapas sakārto atbilstoši drukai, bieži vien veicot druku iesiešanai lapas nedrukā secībā pēc kārtas, bet gan atkarībā no to izvietojuma tās liekot kopā. Maketa izveidi jāveic atbilstoši noteiktiem standartiem un prasībām, lai gala rezultātā izveidotais fails būtu derīgs drukas izveidei.

Tāpat kā jebkura poligrāfijas produkta izveidē, arī grāmatas un žurnāla drukas gadījumā ir jādomā par dizainu. Lai gan gribētos, lai pircējs pērk grāmatu tās satura dēļ, vāka dizains tomēr ir pirmais faktors, kurš piesaista potenciālo klientu paņemt izdevumu rokās. Tieši tāpēc, jāievēro laba dizaina pamatprincipi.

Pirmkārt, saskaņota krāsu gamma un piesaistošas krāsas. Otrkārt, labi salasāms burtu izmērs un burtu veidols. Treškārt, saturam atbilstošs vāka noformējums. Piemēram, pavārgrāmatas vāku veidojot, visefektīvākais klienta piesaistes veids, būtu izmantot ēdiena attēlu. Savukārt, uz bērnu grāmatas vāka lietojot ilustrācijas ar spilgtiem grāmatas varoņiem. Žurnāla vāku, savukārt, bieži vien veido kā kolāžu, lai parādītu dažādās sējuma tēmas.

Grāmatas iesiešanas gadījumā ir jāapsver, vai vēlaties cietus vai mīkstus vākus. Savukārt, ja vēlaties izveidot darba burtnīcu, vai piezīmju grāmatiņu, populārs un izdevīgs risinājums ir iesiešana izmantojot spirāli. Jebkurā gadījumā, ir svarīgi lai iesiešana būtu veikta profesionāli un atbilstoši izdevuma mērķiem.

Uztici sava žurnāla vai grāmatas druku un iesiešanu SIA “Dizains un Druka” profesionāļiem!

Piedāvājam izstrādāt izdevuma dizainu, maketēšanu un druku ātri un kvalitatīvi. Grāmatu iesiešanu mazām tirāžām piedāvājam veikt stundas laikā, izmantojot digitālo druku!